SECOND END
HISTORIE TELEGRAFICKY

ROK 2016
V průběhu roku se kapela věnuje nahrávání první oficiální nahrávky v nové sestavě. Ta vychází na konci roku pod názvem New Era 2016. Opět se vrací na pódia a absolvuje několik živých vystoupení. V prosinci proběhne také natáčení dalšího oficiálního videoklipu na skladbu Návraty do nikam. Pokračuje se v tvorbě nového repertoáru pro další sezónu.
Second end 2017
ROK 2015
Mimo občasné vystupování se Second End věnuje přípravě nového repertoáru a práci ve studiu. Pracuje se na prvním oficiálním počinu této sestavy. Broněk, Radek a Roman ukončují spolupráci se skupinou ExArgema..
Second end
ROK 2014
Kapela je opět v kompletní sestavě. Novým leadrem se stává Bronislav Mikulinec, který zároveň učinkuje spolu s Radkem Miklicou a Romanem Švantnerem ve skupině ExArgema. Na plný úvazek se opět objevuje staronový bubeník Milan Velecký. Na začátku roku probíhají přípravy pro živé hraní (secvičení repertoáru, nová tvorba, ...).
Second end
ROK 2013
Dokončuje se nahrávka nových věcí ve studiu Paradox. Tentokrát jsou i dvě skladby v anglické verzi a na jedné z nich se objevuje i bývalý zpěvák Ríša Antonín. Po dokončení nahrávky odchází od kapely zpěvák Bořa.
Second end
ROK 2012
Kapela se příležitostně objevuje na několika akcích a v pruběhu roku se věnuje práci ve studiu na novém materiálu v novém nahrávacím studiu Paradox, které právi dobudovává Radek spolu s partnery.
Second end
ROK 2011
Po odchodu Milana Veleckého končí Second End na nějakou dobu s živým vystupováním a vrhá své síly na obsazení postu bubeníka. Na začátku léta se objevuje na postu bicmena společný známý kapely Bohuslav Šejn. Skupina mění na čas své pusobiště a stěhuje se do nové zkušebny v Brně. Zde se podaří nacvičit repertoár na živé akce a pouští se také do tvorby nového repertoáru. Bohužel uprostřed práce nový bubeník ukončuje spolupráci. Kapela přemýšlí, jak dál a začíná koketovat s možností "neživých bicích". V závěru roku se nejenom vrací do nové zkušebny v Hodoníně, ale dokonce stihne odehrát i jeden koncert, kde zaskakuje Milan Velecký. Second end
ROK 2010
Tento rok si dopřává zvolnění v koncertní činnosti a začíná připravovat nový koncertní materiál. Na jaře bubeník Milan Velecký odjíždí turné s brněnskou legendou Titanic (ve které pusobil již dříve) spolu z nám dobře známým Arakainem. Během roku odehraje Second End několik větších festivalů a pár dalších akcí. Bohužel na konci roku se Milan Velecký rozhoduje pro plnou spolupráci s kapelou Titanic a Second End opouští. Skupina začíná shánět adekvátní náhradu.
Second end
ROK 2009
V tomto jubilejním roce se kapela připravuje na několik duležitých akcí. V první polovině roku se jako již tradičně věnuje přípravě nového materiálu. Na konci prázdnin natáčí skladby pro singl, na kterém by měli vyjít dvě skladby včetně nového videoklipu. Díky fanouškům se skupině totiž podaří umístnit na druhém místě hitparády Alternativy TV za předchozí rok a jako cenu získává možnost natočení klipu u této společnosti. Klip "Zběsile" se realizuje pod vedením Mirka Poláka z Alternativy TV na konci roku ve vinařickém skanzenu dolu Mayrau u Kladna. Na podzimním Tour se objevuje na šesti společných koncertech spolu se skvělou grupou The Pant s Břidličné. Vyvrcholením celé sezóny u příležitosti desátého výročí vzniku kapely pořádá v brněnském Favále koncert za účasti nynějších i bývalých členů kapely.
Second end
ROK 2008
Začátkem roku skupina ve Studiu Franz Kavkaz v Domažlicích pod vedením Michala Janečka začíná natáčet v pořadí své již třetí CD (nepočítaje dvě dema). Materiál je natočen v pruběhu ledna. Mixáž a závěrečné úpravy se provádí opět ve studiu Franz Kavkaz. Deska se dokončuje finálním masterem ve studiu Paradox. Vše je tedy připravené na zahájení sezóny na propagaci nové desky, která vychází pod názvem Tváoe. Křest proběhne v brněnském klubu Favál za účasti hostů Svatý pluk a Eagleheart. Dochází k natočení druhého v pořadí klipu (skladba Za černou zdí). V letní sezóně se objevuje samozřejmě i na festivalech (Basinfirefest ve Spáleném Poříčí a Trnkobraní ve Vizovicích). Ke konci roku proběhne tour se skupinami Proximity a Helpness.
Second end
ROK 2007
Kapela natáčí svůj první oficiální videoklip. Jako režisér, kameraman a téměř i osvětlovač se ujímá práce známý zpěvák skupiny Arakain Honza Toužimský na skladbu Vše co mám ze stejnojmenného proma. Díky vítězství měsíčního kola s tímto klipem v televizi Óčko v rubrice Výtah se Second End objevuje poprvé také na televizní obrazovce. V Gambrinus MP3 parádě se daří postoupit až do finále. Kromě několika rozhovorů v rádiích se na podzim objevuje také kapela v živém vystoupení na České televizi v pořadu Dobré ráno s ČT. Skupina koncertuje po celé republice, včetně velkých festivalů. Na podzim vyraží na tour se skupinami Kern, Vidock a několika dalšími. Na tvorbě se podílí všichni členové a připravuje se nový materiál pro další CD, jeho? natáčení je plánované na konec roku.
Second end
ROK 2006
Kapela natáčí v červenci nový promo singl. Daří se vystupovat na renomovaných letních festivalech. Zvýšené úsilí kapely se vedle objevování v médiích projevuje hlavně jako oficiální předskokan na celém jarním turné skupiny Arakain k jejich nové desce Labyrint. Bohužel v pruběhu turné opouští náhle kapelu zpěvák Richard (ze zdravotních důvodů). Situaci se podaoí vyřešit až nestandardně rychle a ještě v rámci Tour se postu nového vokalisty ujímá Bořa.
ROK 2005
Odchází Jožka (kytara) a v říjnu jeho místo obsazuje Roman Švantner (dříve Metallica cover band). S partou se spojuje manažer Zdeněk Bařina a začíná kapele udávat nový směr a vyplňuje tolik potřebnou mezeru propagace a managementu. Červenec 2005 - vychází nová kompilace s názvem Dobrá rána.
Second end
ROK 2004
Na přelomu jara a léta 2004 se skupina zavírá do studia Paradox a s novým materiálem pracuje na nové desce..
rok 2003
Odchází Fred a přichází nový bubeník Milan Velecký, který v té době pusobil, v českých luzíh a hájích velmi známé skupině TITANIC.

Second end
ROK 2002
Po koncertech v klubech, na festivalech a soutěžích (Gambrinus rock 2001 - 2. místo v jednom ze základních kol 48 nejlepších kapel) natačejí ve studiu Paradox snímek "Demo 2002" obsahující 4 nové skladby.
ROK 2001
Odchází Mrak a skupinu doplňuje tvurčí dvojice Richard Antonín (zpěv) a Petr Ducháeek (kytara) ze skupiny BRESTON.
Second end
ROK 2000
V tomto složení skupina vydává svuj první počin se stejnojmenným názvem Second End. CD s 11 skladbami podporují na řadě festivalů, v klubech a jiných hudebních akcích.
Second end
ROK 1999
Hodonín - vznik skupiny SECOND END - 2 spoluhráči ze skupiny Bobr band, Radek Miklica (basa) a Jožka Cetkovský (kytara), zakládají nové seskupení. Oba v té době mají za sebou bohaté zkušenosti z jiných projektu (The Ple?, Fuckt Jo, Chaos, VSKF, Paradox, Breston aj.). Přichází Fred Dvořan (bicí) ze skupiny Shaark a zpěvák Robin Mráka.
Second end

www tama
www zildjan
www messagoogie
ww marshall
www hartke
www music-man
www shure
www ibanez
www balbex
www laney
www epiphone
© 2016 SECOND END - Official site      manager: Zdeněk Bařina, tel.: 724 209 743, email: manager@secondend.com